Koszalińska Noc Archiwów

Piknik rodzinny w Archiwum, czyli koszalińska Noc Archiwów - dziękujemy za udział!

Chciałoby się powiedzieć byliśmy, zobaczyliśmy, odczytaliśmy. A teraz dzielimy się wrażeniami. Dawne pismo w Koszalinie spotkało się ze świetnym przyjęciem i ogromną gościnnością. Dziękujemy za to Dyrekcji i Pracownikom Archiwum Państwowego w Koszalinie, a przede wszystkim uczestnikom naszych warsztatów – byliście wspaniali!!!

Poniżej, dzięki uprzejmości Archiwum Państwowego w Koszalinie, zamieszczamy mini-fotorelację z naszych warsztatów, w czasie których wspólnie stawialiśmy czoła literom i tekstom z przeszłości, układaliśmy puzzle, a najmłodsi uzupełniali kolorowanki. Jednym słowem bawiliśmy się świetnie, jednocześnie się ucząc.

Autorką prezentowanych zdjęć jest Pani Izabela Rogowska. Więcej fotografii z całego wydarzenia na profilu Facebook koszalińskiego Archiwum. Zachęcamy do ich obejrzenia, bo dużo i ciekawie się działo.


 

 

Piknik rodzinny w Archiwum, czyli koszalińska Noc Archiwów - zapraszamy do udziału!

Dawne pismo będzie gościem Pikniku rodzinnego w Archiwum, czyli koszalińskiej Nocy Archiwów, imprezy plenerowej organizowanej w dniu 15 czerwca 2017 r. przez Archiwum Państwowe w Koszalinie, z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.

W trakcie pikniku odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń (w tym wystawy, konkursy, pokazy, spotkania, akcja "Uwolnij książki w Archiwum"), a Archiwum Narodowe w Krakowie poprowadzi warsztaty odczytywania dawnego pisma. Zainteresowanych udziałem zachęcamy do kontaktu z Archiwum Państwowym w Koszalinie pod adresem mailowym: sekretariat@koszalin.ap.gov.pl oraz pod numerem telefonu: 94 317 03 60. Więcej informacji na profilu Facebook koszalińskiego Archiwum.

Zachęcamy do zmierzenia się z dokumentami z zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie, przygotowanymi przez nas specjalnie na potrzeby warsztatów (Ćwiczenie 29, Ćwiczenie 30, gra Wypełnij luki), a wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do Koszalina i do udziału w pikniku. Do zobaczenia!